Diskusia o dosahoch pôsobenia dobrovoľníkov a dobrovoľníčok na lokálne komunity

Pripojte sa vo štvrtok 25. februára o 10ej do online diskusie s názvom ‘Dosah dobrovoľníkov a dobrovoľníčok na lokálne komunity’ / ‚The footprints of EU Aid Volunteers in the local communities‘, ktorý primárne pripravil náš člen ADRA Slovensko spolu s ďalšími partnermi z iniciatívy EU Aid volunteers v rámci projektov HVA a SUDHAV 3. Svoje príbehy z komunít v Nepále, Indii, Ghany či Albánska vyrozprávajú priamo vyslaní mladí ľudia. Viac info vo Facebook evente tu.

Info o pozvaných diskutujúcich

Michaela bola EUAV dobrovoľníčka vyslaná do Nepálu, kde pôsobila ako senior koordinátorka a manažérka dobrovoľníkov, aby zaviedla najlepšie praktiky riadenia dobrovoľníkov v procesoch prijímajúcej organizácie. Dôležitou súčasťou jej vyslania bolo i v spolupráci s ďalšími dobrovoľníkmi vykonávať workshopy zamerané na sexuálne obťažovanie a násilie páchané na ženách.

Janek bol vyslaný do severnej Ghany v roku 2019, kde pôsobí ako učiteľ digitálnych kompetencií v ICT centre organizácie Kocda. Jeho hlavnou úlohou je maximalizovanie udržateľného využívania centra, aby školy a celá komunita z neho čo najviac benefitovali. Koordinuje prácu v centre a zároveň zaúča budúceho koordinátora a pomáha mu udržať centrum otvorené a dobre fungujúce pre dobro celej komunity.

Arancha je momentálne už na jej druhom vyslaní ako EU Aid Volunteer v Albánsku. Jej úlohou je poskytovať fyzioterapiu tým, ktorí k nej nemajú prístup z dôvodu sociálneho vylúčenia či z ekonomických dôvodov. Počas prvého roku sa venovala 30 pacientom vo veku od 3 do 80 rokov, ktorí trpeli funkčnými poruchami hybnosti, čím boli obmedzení v rôznych aktivitách. Okrem toho sa zapojila do tréningov, kde školila 30 nezamestnaných žien v domácej starostlivosti o rodinných príslušníkov s hendikepom.

Andrea je skúsená dobrovoľníčka, bola na vyslaniach v Bolívii a v Indii. Keďže je biologičkou, tak pracuje na WASH projektoch, tie sa zameriavajú na vodu, sanitáciu a hygienu. V Indii strávila 7 mesiacov a pracovala najmä na formulácií projektových žiadostí a získavaní grantov pre lokálne neziskové organizácie. Taktiež pomáhala rozvíjať hygienické návyky miestnych, keďže zlá hygiena je rozšíreným, ale riešiteľným problémom.

Moderátorkou bude: Boba Markovič Baluchová, ktorá pracuje ako komunikačná manažérka Ambrely – slovenskej platformy rozvojových organizácií. Podujatie organizujú tri humanitárne a rozvojové organizácie: ADRA Slovensko, ADICE – Association pour le Développement des Initiatives Citoyennes et Européennes a MTÜ Mondo v rámci projektov HVA – Humanitarian Volunteers in Action a SUDHAV 3 – Sustainable Development through Humanitarian Aid Volunteers 3. Projekt je financovaný zo zdrojov Európskej Komisie pod hlavičkou programu EU Aid Volunteers. Diskusia bude vedená cez Zoom a prekladaná z angličtiny do francúzštiny.

Pokiaľ vás teda zaujíma, ako si zvykli EU Aid dobrovoľníci a dobrovoľníčky na prácu a život v nových prostrediach nízkopríjmových krajín; ako boli v krajine prijatí spolupracovníkmi aj miestnymi, tak sa nezabudnite zaregistrovať a pridať k nášmu okrúhlemu stolu. Rezervovať si miesto možno tu.

About Media about Development

Writing hope-based stories and reporting about global challenges, international development topics, community development projects (in Slovak, Czech and English language)
This entry was posted in humanitarian aid, international volunteering, media, NGOs' work, voluntary service and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s