Na odborné kolokvium o budúcnosti globálneho vzdelávania na Slovensku

Ak sa zaujímate o smerovanie vzdelávania na Slovensku, je tu pre vás Medzinárodné odborné kolokvium o globálnom vzdelávaní, ktoré sa koná v dňoch 29. a 30. novembra vo Svätom Jure v priestoroch Academie Istropolitana Nova. Kolokvium sa koná v súvislosti s prijatím novej Európskej deklarácie o globálnom vzdelávaní do roku 2050 a v súvislosti s predložením novej Národnej stratégie globálneho vzdelávania pre Slovenskú republiku.

Organizátorom kolokvia je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVaŠ SR), gestorský rezort stratégie. Spoluorganizátorom je predchádzajúci gestor stratégie – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR). Na organizácii kolokvia participuje aj Ambrela – Platforma rozvojových organizácií v rámci projektu EduGlobe – Cesta k implementácii Národnej stratégie globálneho vzdelávania SR s podporou ACF – Slovakia.

Špeciálnym hosťom kolokvia je nórsky expert na globálne vzdelávanie a partner Ambrely v projekte EduGlobe – Dr. Robert J. Didham – riaditeľ Centra pre kolaboratívne učenie pre trvalo udržateľný rozvoj Univerzity INN (Inland Norway University of Applied Sciences). Dr. Didham povedie v prvý deň kolokvia workshop na tému: ‘Výmena dobrej praxe zástupcov jednotlivých pozvaných škôl a MVO v problematike trvalo udržateľného rozvoja v kontexte globálneho vzdelávania, vrátane cieľa 4.7. Agendy 2030’. V druhý deň kolokvia to bude ním vedený workshop na tému ‘Vytváranie medzirezortných synergií’.

Kolokvium je určené expertom a expertkám na (globálne) vzdelávanie z vládneho a mimovládneho sektora. Celý program podujatia je k stiahnutiu tu. Viac info aj na stránke: www.eduglobe.ambrela.org.

Advertisement

About Media about Development

Writing hope-based stories and reporting about global challenges, international development topics, community development projects (in Slovak, Czech and English language)
This entry was posted in development education, global education, leadership, media, NGOs' work and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s