Boba M. Baluchová o pomoci SR Ukrajine: Po koronakríze objavujeme novú dávku ľudskosti

“Tento týždeň sa naša práca v Ambrela zintenzívnila a zmenila na preteky s časom, keď sme potrebovali koordinovať naše organizácie, vyhlasujúce finančné zbierky na pomoc obyvateľstvu Ukrajiny a presúvajúce svoje tímy do pohraničia,“ ozrejmuje Boba Markovič Baluchová. Podľa jej slov sa Slovensko a Slováci zachovali počas tejto situácii najlepšie, ako mohli. Sú citliví a ochotní pomáhať.

„V platforme Ambrela nonstop aktualizujeme zoznamy aktivít, ktoré naše organizácie práve teraz v rámci pomoci Ukrajine terénne realizujú. Je vyhlásených niekoľko finančných zbierok z dielne členov Ambrely, ale aj jedna naša spoločná iniciatíva Spoločne pre Ukrajinu spolu s kampaňou Kto pomôže Ukrajine?,” konštatuje Boba pre portál Startitup.

“Na diaľku sledujem veľkú vlnu solidarity slovenskej verejnosti s núdznymi u našich východných susedov, čo mi dáva nádej, že v sebe po koronakríze spoločne objavujeme novú dávku ľudskosti”. Viac si možno prečítať priamo na webe Startitup tu.

About Media about Development

Writing hope-based stories and reporting about global challenges, international development topics, community development projects (in Slovak, Czech and English language)
This entry was posted in activism, fundraising, global problems, humanitarian aid, media, migration, NGOs' work and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s