Pozrite si online diskusiu o hodnotení zahraničnej pomoci SR v roku pandémie

Zaujíma vás, ako solidárne je Slovensko s núdznymi ľuďmi vo svete, ako efektívne im pomáha, a tiež ako občiansky sektor hodnotí zahraničnú pomoc SR v roku pandémie (2020) vo svojom reporte AidWatch? 

Pripojte sa v stredu (3. novembra od 19:00 do 20:00) z pohodlia vašich domovov a pozrite si cez Facebook online diskusiu Ambrelyv spolupráci s časopisom .týždeň s názvom ‚Solidarita vs politika: zahraničná pomoc SR v roku pandémie’. Dozviete sa viac o tom, ako vnímajú členovia a pozorovatelia Ambrely, ako aj ministerstvo zahraničia aktuálnu pandemickú situáciu v programových a partnerských krajinách Oficiálnej rozvojovej spolupráce (ODA) SR, a ako ich obyvateľstvu Slovenská republika reálne pomáha svojimi aktivitami a rozvojovými projektmi priamo v teréne. 

Na otázky moderátorky Boby Markovič Baluchovej budú odpovedať:

Katarína Leligdonová – splnomocnená veľvyslankyňa SR v Keni a stála predstaviteľka SR pri OSN v Nairobi;

Tomáš Bokor – riaditeľ Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu (SAMRS / SlovakAid);

Daniel Kaba – výkonný tajomník Platformy rozvojových organizácií – Ambrela a spoluautor reportu AidWatch; 

Diskusia bude prenášaná live cez Facebook kanály: platformy Ambrela, časopisu .týždeň, portálu Media about Development, ProHuman, a donora SlovakAid. Aktívne sa možno do diskusie zapojiť otázkami cez aplikáciu slido použitím kódu: #aidWatchSR.

O Ambrele, organizujúcej diskusiu

Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (skrátene Ambrela) je strešnou organizáciou 28 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci, globálnemu rozvojovému vzdelávaniu, trvalo udržateľnému rozvoju – doma aj v zahraničí. Každoročne vydáva hodnotenie systému zahraničnej pomoci ODA SR prostredníctvom reportu Aidwatch.

Od roku 2019 realizuje spolu so šiestimi európskymi partnermi projekt ‘Globálne ciele a migrácia‘ (spolu s kampaňou ‘Tváre migrácie‘), podporený EÚ z programu DEAR, s cieľom: rozšíriť povedomie Slovákov a Sloveniek o globálnych témach a Globálnych cieľoch OSN. Táto diskusia je realizovaná vďaka podpore SlovakAid. Viac info o hostke a hosťoch stredajšej diskusie, ako aj ďalších aktivitách Ambrely nájdete tu.

About Media about Development

Writing hope-based stories and reporting about global challenges, international development topics, community development projects (in Slovak, Czech and English language)
This entry was posted in development cooperation, global problems, media, NGOs' work and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s