Nešírme paniku, strach a nepravdy o koronavíruse

Strach z nákazy koronavírusom a ochorenia Covid–19 využívajú viacerí na svoj biznis, pričom šíria paniku, aby si nahnali klientov a klientky. Nikdy neskĺznite k podobným aktivitám a ‘stratégiám’, aké v uplynulých dňoch zvolil šéf cestovnej kancelárie Bubo. Videá už z webu stiahol, no ich prepis (ako príklad toho, ako sa o globálnych výzvach hovoriť / písať nemá) do našich workshopov zaradíme.

V prvom z nich Ľubomír Fellner ako lekár s atestáciou dokonca považuje tropickú medicínu za svoje hobby. “Fellner popiera bezpečnostné opatrenia rešpektovaných zdravotníckych organizácií a sám sa štylizuje za experta, prognostika a špecialistu na koronavírus”, pričom jediným spôsobom záchrany má byť letecký zájazd do tepla, najlepšie cez jeho firmu. Viac v článku na webe O médiách tu.

Veríme, že podobných videí od ‘expertov’ pribúdať nebude a šírenie paniky i strachu tak obmedzíme. Nájdite si čas na dôsledné prečítanie tohto textu v záujme predísť panike, ako aj šíreniu neprávd o koronavíruse a ochorení Covid-19 v SR. Sú tam zhrnuté odpovede na tieto otázky: Ako sa správať, aby sme minimalizovali riziko nákazy?; Aké sú príznaky koronavírusu?; Ako budú postupovať lekárske tímy, ak máte príznaky koronavírusu?; Ako chrániť seniorov a seniorky?; Ktoré zariadenia, resp. školy sú zatvorené?. Viac v odomknutom článku na Denníku N tu.

About Media about Development

Writing hope-based stories and reporting about global challenges, international development topics, community development projects (in Slovak, Czech and English language)
This entry was posted in global problems, healthcare, media and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s