Boba Markovič Baluchová o rozvojovej problematike a zodpovednom blogovaní

Boba Markovič Baluchová (editorka webu Media about Development, zakladateľka OZ DocUnion, koordinátorka OZ Pluto, komunikačná konzultantka pre UNDP a lektorka na Katedre rozvojových štúdií Univerzity Palackého) bola v lete hostkou Štefana Chrappu v rozhlasovej relácii o knihách – Ars Litera na Rádiu Devín.

Univerzitná pedagogička, ale predovšetkým rozvojová novinárka hovorí o zodpovednom písaní o ľuďoch a situáciách z krajín s nižšími príjmami, o zodpovednom blogovaní, o svojej skúsenosti terénnej rozvojovej pracovníčky v Keni, no najmä o knižných tipoch – kvalitnej literatúre, ktorá môže napomôcť súčasnú spoločnosť a globálne problémy nielen pochopiť, ale aj riešiť. Reláciu RTVS: #ArsLitera si možno vypočuť tuto.

letna-skola-rozvojovej-spoluprace-up-2015

About Media about Development

Writing hope-based stories and reporting about global challenges, international development topics, community development projects (in Slovak, Czech and English language)
This entry was posted in development cooperation, development education, global problems, media, NGOs' work and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s