DocUnion duo o svojej práci v Keni – na festivale Iné cesty

Viete si predstaviť, že by ste museli zabezpečiť chod domácnosti a obživu pre celú rodinu za jedno euro na deň? V Keni, východoafrickej krajine, kde polovica populácie žije pod hranicou chudoby, to dokážu. Ako asi vyzerá život detí v tejto ľudnatej republike? Ako sa tu darí napĺňať Miléniové rozvojové ciele? A ako tu možno bojovať s podvýživou, kultúrnymi stereotypmi a zažitými mýtmi? DocUnion duo vám zodpovedne odpovie na vaše otázky a zároveň porozpráva viac o svojej práci v Keni – už onedlho na cestovateľskom festivale Iné cesty. Prednáška, resp. foto-prezentácia nesie názov: Boba Baluchová a Palo Markovič: Obyvateľstvo Kene a ich “pole-pole” štýl. To všetko v Košiciach – v sobotu 23. novembra 2013 (v čase 17:30-18:30). Viac o festivale Iné cesty tu.

Dvojica z OZ DocUnion – self-portrét pred opusteným hotelom (tých je, pre ekonomickú krízu, na pobreží Kene neúrekom).

Info o prednášajúcich:

Boba Baluchová je novinárka, pedagogička a rozvojová pracovníčka, ktorá do jesene koordinovala v Keni rozvojový projekt Trnavskej univerzity, zameraný na sociálno-zdravotnícku starostlivosť o podvýživené deti do 5 rokov a ich matky v regióne Kwale. Venuje sa globálnemu vzdelávaniu a aktivitám svoho združenia OZ DocUnion, popri tom rada cestuje s Palom Markovičom a o všetkom dôležitom či zaujímavom i bloguje. Viac o Bobinej práci a tvorbe napríklad tu.
Palo Markovič vyštudoval informatiku na FEI STU v Bratislave. Všetok svoj čas delí už takmer dvadsať rokov medzi programovanie virtuálnych hudobných nástrojov a fotografovanie. Dobre naštartovanú kariéru a pracovné povinnosti na 5 mesiacov odložil, aby mohol ako rozvojový dobrovoľník v Keni učiť lokálnych ľudí základy práce s počítačom. Zároveň sa snažil s Bobou Baluchovou nakrútiť dokument o novodobom misionárstve na africkom kontinente. Viac o Palovom projekte napríklad tu.

Advertisements

About Media about Development

Writing and reporting about international development topics; development cooperation projects, community development success stories and global challenges (in Slovak and also in English language)
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s