DocUnion duo o svojej práci v Keni – na festivale Iné cesty

Viete si predstaviť, že by ste museli zabezpečiť chod domácnosti a obživu pre celú rodinu za jedno euro na deň? V Keni, východoafrickej krajine, kde polovica populácie žije pod hranicou chudoby, to dokážu. Ako asi vyzerá život detí v tejto ľudnatej republike? Ako sa tu darí napĺňať Miléniové rozvojové ciele? A ako tu možno bojovať s podvýživou, kultúrnymi stereotypmi a zažitými mýtmi? DocUnion duo vám zodpovedne odpovie na vaše otázky a zároveň porozpráva viac o svojej práci v Keni – už onedlho na cestovateľskom festivale Iné cesty. Prednáška, resp. foto-prezentácia nesie názov: Boba Baluchová a Palo Markovič: Obyvateľstvo Kene a ich “pole-pole” štýl. To všetko v Košiciach – v sobotu 23. novembra 2013 (v čase 17:30-18:30). Viac o festivale Iné cesty tu.

Dvojica z OZ DocUnion – self-portrét pred opusteným hotelom (tých je, pre ekonomickú krízu, na pobreží Kene neúrekom).

Info o prednášajúcich:

Boba Baluchová je novinárka, pedagogička a rozvojová pracovníčka, ktorá do jesene koordinovala v Keni rozvojový projekt Trnavskej univerzity, zameraný na sociálno-zdravotnícku starostlivosť o podvýživené deti do 5 rokov a ich matky v regióne Kwale. Venuje sa globálnemu vzdelávaniu a aktivitám svoho združenia OZ DocUnion, popri tom rada cestuje s Palom Markovičom a o všetkom dôležitom či zaujímavom i bloguje. Viac o Bobinej práci a tvorbe napríklad tu.
Palo Markovič vyštudoval informatiku na FEI STU v Bratislave. Všetok svoj čas delí už takmer dvadsať rokov medzi programovanie virtuálnych hudobných nástrojov a fotografovanie. Dobre naštartovanú kariéru a pracovné povinnosti na 5 mesiacov odložil, aby mohol ako rozvojový dobrovoľník v Keni učiť lokálnych ľudí základy práce s počítačom. Zároveň sa snažil s Bobou Baluchovou nakrútiť dokument o novodobom misionárstve na africkom kontinente. Viac o Palovom projekte napríklad tu.

About Media about Development

Writing hope-based stories and reporting about global challenges, international development topics, community development projects (in Slovak, Czech and English language)
This entry was posted in community development, development cooperation, development education, Intl development studies, media, millenium development goals, NGOs' work. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s