Palo Markovič víťazom foto-súťaže: Ľudské práva v rozvojovej spolupráci

Víťazom 3. ročníka fotosúťaže: Ľudské práva v rozvojovej spolupráci sa stal Pavol Markovič (z nášho OZ DocUnion / MediaAboutDev) s fotopríbehom Zmena prichádza zvnútra komunity.

Tu je víťazná fotoséria komunitných zdravotníckych pracovníkov a pracovníčok z Kwalskej nemocnice s týmto popisom príbehu: “Upratovačka, pôrodný asistent a žena v domácnosti. O rok neskôr komunitní zdravotnícki pracovníci s pravidelným príjmom, hoci sa zaviazali pokračovať vo svojej práci aj ako dobrovoľníci. Zo dňa na deň rešpektovaní vedením nemocnice, klientmi a klientkami a aj samotnou komunitou, z ktorej vzišli. Z vlastnej vôle zmeniť situáciu vo svojich domovoch a okolí sa prihlásili a absolvovali dvojmesačný tréning zdravotnej starostlivosti o matku a dieťa v kontexte výživy. Stali sa najdôležitejšími článkami v rozvojovej spolupráci medzi slovenskou a kenskou stranou a dnes sú žiadaní aj ako konzultanti pre plánovanie rodičovstva a do CCC (Comprehensive Care Clinic) centier pre liečbu a prevenciu HIV/AIDS

Gratulujeme rozvojovému dobrovoľníkovi Trnavskej univerzity v Keni, Palovi Markovičovi, ktorý v kwalskom regióne pôsobil ako IT tréner, ale i ako fotograf a kameraman. Oficiálne vyhlásenie výsledkov a otvorenie výstavy 30 najlepších fotografií prebehlo 18. októbra 2013 počas Rozvojového dňa, ktorý konal v Starej tržnici v Bratislave. Viac info tu.

Text: Platforma MVRO / DocUnion, Foto: Palo Markovič

About Media about Development

Writing hope-based stories and reporting about global challenges, international development topics, community development projects (in Slovak, Czech and English language)
This entry was posted in development cooperation, media and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s